הרב חיים קנייבסקי מי שיגיע לישראל להצביע בבחירות 2021 יהיה לו כסף Rabbi Chaim Kanievsky

×

[וואלה!] אחד ממנהיגי הציבור החרדי פרסם את התייחסותו לטרגדיה בהילולה שגבתה את חייהם של 45 בני אדם, ואמר כי זאת "גזירת שמיים". הוא קרא לנשים להקפיד על לבוש צנוע וטען כי יש ... הרב קנייבסקי: על נשים להתחזק בצניעות עקב האסון במירון ... ראה עוד

[מעריב] במכתב התייחס מנהיג הציבור החרדי לאסון במירון והצהיר כי מדובר ב"גזירת שמיים". על תיקון אמר כי "יש להתחזק בתורה ובהתמדת התורה" אסון מירון: הרב קנייבסקי קרא לנשים להתחזק בצניעות ... ראה עוד

[הארץ] הרב חיים קנייבסקי, מנהיג הזרם החרדי-ליטאי, קרא "להתחזק" בלימוד תורה וכן להקפיד על נטילת ידיים בשעת הסעודה, במענה לשאלות שהופנו אליו בנושא האסון במירון. בהודעה שהופצה ... הרב קנייבסקי על האסון במירון: יש להרבות בתורה ושנשים יתחזקו בצניעות ... ראה עוד

תגים

תמונות דומות

צפו: השמוע'ס של יענקי קנייבסקי על הבחירות - כיכר השבת

צפו: השמוע'ס של יענקי קנייבסקי על הבחירות - כיכר השבת

1280 × 772
בחירות 2020

בחירות 2020

הרב חיים קנייבסקי מי שיגיע לישראל להצביע בבחירות 2021 יהיה לו כסף Rabbi Chaim Kanievsky

הרב חיים קנייבסקי מי שיגיע לישראל להצביע בבחירות 2021 יהיה לו כסף Rabbi Chaim Kanievsky

הרב רונן שאולוב - בחירות חוזרות 2019 !!!

הרב רונן שאולוב - בחירות חוזרות 2019 !!!

הרב חיים קנייבסקי על הבחירות “אני יודע את כל הפרטים; הם משוגעים - מטורפים” כבר היה לעולמים בימי קורח

הרב חיים קנייבסקי על הבחירות “אני יודע את כל הפרטים; הם משוגעים - מטורפים” כבר היה לעולמים בימי קורח

בחירות 2021 🔥 הרב רונן שאולוב לא נשאר חייב🔥 חובה 🔥 חריף אש 🔥

בחירות 2021 🔥 הרב רונן שאולוב לא נשאר חייב🔥 חובה 🔥 חריף אש 🔥

הרב זמיר כהן | מה יותר חמור מאכילת חזיר? כולל הוכחות!

הרב זמיר כהן | מה יותר חמור מאכילת חזיר? כולל הוכחות!

בחירות בעיר רחובות- דברי קודשו של מרן הרב קנייבסקי

בחירות בעיר רחובות- דברי קודשו של מרן הרב קנייבסקי

הרב רונן שאולוב - בחירות 2019 חוזרות !!! ימין VS שמאל | ערכים ותורה VS בושה וכפירה !!!

הרב רונן שאולוב - בחירות 2019 חוזרות !!! ימין VS שמאל | ערכים ותורה VS בושה וכפירה !!!

הח

הח"כים החרדים נכשלו בתפקיד הכי חשוב שלהם

2560 × 1707
הרב חיים קנייבסקי מי שיגיע לישראל להצביע בבחירות יהיה לו כסף
אהבתם את הסרטון - תעשו לייק
לחץ על הרשמה למינוי כדי להתעדכן על סרטונים חדשים ומעניינים - ההרשמה בחינם

שו"ת בחירות מרתק עם הרב קנייבסקי בנושא הבחירות לכנסת ה 24.

שאלה: הרב אלישיב אמר שההצבעה ביום הבחירות היא קיום מצוות התורה: "ועשית ככל אשר יורוך", לשמוע בקול חכמים. אם כן, מדוע לא מברכים בעת ההצבעה?

תשובת הרב קנייבסקי: "אין מברכים על הפורענות".שאלה: בעת ההליכה להצביע, האם ראוי שהמצביע ייקח עימו את ילדיו, כדי לחנכם במצווה זו?

תשובת הרב קנייבסקי: "כן".שאלה: האם עדיף ללכת ברגל להצביע, או לנסוע ברכב – האם שכר ההליכה כשהולך ברגל מרובה יותר?

תשובת הרב קנייבסקי: "אם אין ביטול תורה".שאלה: האם מותר לאכול לפני שאדם מצביע ביום הבחירות, כמו שאין לאכול לפני מצוה?

תשובת הרב קנייבסקי: "לא".שאלה: אדם שהולך להצביע ביום הבחירות, האם נחשב לעוסק במצוה בהליכתו ובחזרתו ויהא פטור ממצוה אחרת?

תשובת הרב קנייבסקי: "כן".שאלה בעל רכב ומתנדב לקחת במכונית ביום הבחירות אנשים מבוגרים וחולים שילכו להצביע, שלוקח אותם מהבית ואחר כך מחזיר אותם, ודאי מקיים מצות חסד. מה יעשה כאשר הוא באמצע נסיעה עם אנשים מבוגרים, ותיכף השקיעה, והוא נזכר שלא התפלל מנחה. האם יעצור באמצע וירוץ להתפלל או נחשב לעוסק במצוה שפטור ממנחה?

תשובת הרב קנייבסקי: "יתפלל בדרך במיושב".שאלה: אדם המתפלל שחרית בבית הכנסת מרוחק מביתו, והקלפי שלו ממוקם קרוב יותר לבית. מה יעשה כשיצא להתפלל – האם יקדים את מצוות 'ועשית ככל אשר יורוך', או יתפלל שחרית?

תשובת הרב קנייבסקי: "בחירות". (!)שאלה: מי שצריך למול את בנו ביום הבחירות, איזה מצוה צריך לעשות קודם, האם להצביע לבחירות או מצות מילה?

תשובת הרב קנייבסקי: "להצביע". (!)שאלה: על פי הדעה שמצוות דאורייתא צריכות כוונה. האם בשעה שהולך להצביע ומקיים מצוה דאורייתא צריך לכוון ולדעת שמקיים מצוות עשה 'ועשית ככל אשר יורוך'?

תשובת הרב קנייבסקי: "כן".

חובה להצביע מיד אחרי תפילת שחרית, ולהעתיר בתפילה שיישמרו ערכי היהדות בארץ הקודש, פלטרין של מלך. הבה נבין: מדובר במלחמה על כבוד שמים, וצריך לגשת אליה כאל כל מצווה. הבה לא נפספס את ההזדמנות הגדולה לעשות כל שביכולתנו כדי לשמור על היהדות בארץ היהודים.
לקראת הבחירות שיתקיימו ביום שני הקרוב, נרחיב כאן על הציווי עליו נשענים ציבור שומרי תורה ומצוות, ומצליח להוציא רבבות חרדים ושומרי תורה ומצוות מביתם אל הקלפי.

לגבי אדם שומר תורה ומצוות ש כאן מערכת הרבה יותר מסובכת. כאשר אתה בוחר נציגות לעירייה אתה משפיע על עניני הדת בעיר, על כל עניני החינוך בעיר, ואתה גם משפיע באופן עקיף לגבי מהלכים כלל ארציים שאתה לא מודע להם בכלל, משום שאתה לא מצוי בתוך הסיכומי סיכומים שבחדרי חדרים. אתה יכול להצביע לנציג פלוני לעיריית מקום מגוריך, ולהשפיע על חוק הגיוס או הסכם קואליציוני בענייני הגיור.

הבחירות מבחינת הציבור הדתי חרדי במדינת ישראל הוא משהו אחר לחלוטין ממה שהן ביחס לאדם חילוני. אדם חילוני, בפרט בבחירות לעירייה, הוא בעצם בוחר ועד בית… מנהל טוב לענייני העיר, אנשים שהוא סומך עליהם ומחבב אותם ורוצה שהם יחליטו על התקציבים ושאר עניני העיר וזה מצויין.

מצווה לשמוע דברי חכמים היא מצוות עשה בתורה, כפי המקובל בפרשנות חז"ל, המחייבת ציות לחכמים בנושאים הלכתיים ("ועשית ככל אשר יורוך") ומצוות לא תעשה על המריית פיהם ("לא תסור מכל אשר יורוך").

עיקר הציווי מתייחס לחובת הציות ההלכתית להכרעת חכמי הסנהדרין אשר במקדש בירושלים, מתוקף מעמדם כערכאה ההלכתית והדיונית הגבוהה ביותר במקרה של חילוקי דעות.

נביא כאן מספר שאלות שהגיעו אל פתחו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי לקראת יום הבחירות.

שאלה: אדם שיש לו מקום קרוב לביתו ששם מצביע ביום הבחירות, ובית הכנסת ששם הוא מתפלל שחרית נמצא יותר רחוק, וכעת שיוצא להתפלל עומד לפניו המצוה להצביע ועשית ככל אשר יורוך, ויש לו מצוה להתפלל שחרית, מה יעשה קודם? והאם יש כאן בעיה של מעבירין על המצוות ויצטרך קודם להצביע ואח"כ להתפלל?

הגר"ח קנייבסקי: "בחירות".

שאלה: מי שצריך למול את בנו ביום הבחירות, איזה מצוה צריך לעשות קודם, האם להצביע לבחירות או מצות מילה?

הגר"ח קנייבסקי: "להצביע".

שאלה: האם יש עדיפות להוציא מכספו הפרטי לצורך ההוצאות שיוכל להצביע ולא לקבל דרך מתנה, כמו שיש ענין להוציא הוצאות לצורך מצוה?

הגר"ח קנייבסקי: "מצוה".

שאלה: לסוברים שמצוה דאורייתא צריכה כוונה, האם בשעה שהולך להצביע ומקיים מצוה דאורייתא צריך לכוין ולדעת שמקיים ועשית ככל אשר יורוך?

הגר"ח קנייבסקי: "כן".
צפו: השמוע'ס של יענקי קנייבסקי על הבחירות - כיכר השבת. בחירות 2020. הרב חיים קנייבסקי מי שיגיע לישראל להצביע בבחירות 2021 יהיה לו כסף Rabbi Chaim Kanievsky. הרב רונן שאולוב - בחירות חוזרות 2019 !!!. הרב חיים קנייבסקי על הבחירות “אני יודע את כל הפרטים; הם משוגעים - מטורפים” כבר היה לעולמים בימי קורח. בחירות 2021 🔥 הרב רונן שאולוב לא נשאר חייב🔥 חובה 🔥 חריף אש 🔥. הרב זמיר כהן | מה יותר חמור מאכילת חזיר? כולל הוכחות!. בחירות בעיר רחובות- דברי קודשו של מרן הרב קנייבסקי. הרב רונן שאולוב - בחירות 2019 חוזרות !!! ימין VS שמאל | ערכים ותורה VS בושה וכפירה !!!. הח"כים החרדים נכשלו בתפקיד הכי חשוב שלהם.